آیا درمارولر را می شناسید؟

به زبان ساده درمارولر غلطک کوچکی است که دور آن با تعداد زیادی سوزنهای ریز پوشیده شده است. جالب است بدانید که استفاده از این وسیله ساده روز به روز توسط متخصصین زیبایی رو به افزایش است چرا که با وجود سادگی، اثرات معجزه آسای آن در برخی موارد حتی بیش از روشهای بسیار گران قیمت و پیشرفته موجود می باشد.

درمارولر چگونه کار می کند؟
با کشیدن درمارولر بر روی پوست سوزنهای ریز آن بدون آسیب رساندن به پوست منافذ بسیار ریزی بر روی لایه سطحی پوست ایجاد می نمایند اگر چه این منافذ پس از چند ساعت به خودی خود بسته می شوند ولی این تحریک سبب مطلوب ترین اثر بر پوست یعنی ساخت کلاژن خواهد شد. از طرف دیگر استفاده هم زمان درمارولر با داروها، کرمها و سرمهای پوستی کمک به جذب بالاتر آنها تا 100 برابر و کمک به گذر این مواد از لایه شاخی پوست خواهد شد.

کاربردهای درمارولر:

1.افزایش کلاژن و جوانسازی پوست.
2. کاهش منافذ و یکپارچگی پوست.
3. بهبود اسکار آکنه.
4. بهبود اسکارهای سوختگی یا جراحی.
5. بهبود چین و چروک پوست.
6. بهبود سلولیت
7. کاهش ریزش مو و کمک به رویش مجدد موها

  1. بهبود ترکهای پوست ناشی از بارداری و چاقی.

این وسیله مانند مسواک شخصی است و بصورت Personal Use استفاده می شود و یک وسیله بسیار موثر در جوانسازی خانگی می باشد.

انواع در مارولر:
تفاوت انواع درمارولرها در طول سوزنهای ریز آنهاست. انواع پر استفاده در مارولرها دارای سوزنهایی به طول 0.2، 0.5، 1، 1.5 و 2 میلی متر می باشند که بسته به نوع پوست و مشکل موجود طبق نظر پزشک باید از سایز مناسب استفاده شود.
نحوه استفاده :
پس از انتخاب سایز مناسب درمارولر توسط پزشک پوست باید ضدعفونی و در صورت نیاز با استفاده از کرمهای بی حس کننده بی حس گردد. پس از آن درمارولر در جهت های مشخص و با فشار متناسب بر روی پوست صورت یا بدن کشیده می شود. فواصل بین درمانها باید توسط پزشک مشخص گردد و در صورت رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی کردن صحیح درمارولر قبل و بعد از هر استفاده از هر درمارولر می توان چندین بار برای یک شخص استفاده نمود.
اگر چه توصیه به استفاده از درمارولر توسط پزشک و پس از بی حسی می شود ولی فقط سایز 0.2 میلی متر آن را خود افراد می توانند پس از آموزش مختصر و حتی بدون نیاز به بی حسی جهت تحریک کلاژن سازی و جوانسازی صورت استفاده کنند.

نکات مهم :
1) درمارولر یک وسیله کاملا شخصی است به این معنی که استفاده از درمارولر مشترک به علت ریسک انتقال بیماریها ممنوع می باشد.
2) قبل از استفاده از درمارولر پوست باید به روش صحیح ضدعفونی شود.
3) در صورت رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی کردن صحیح درمارولر قبل و بعد از هر استفاده از هر درمارولر می توان چندین بار برای یک شخص استفاده نمود.
4) در زخمهای باز یا محلهای عفونی از درمارولر استفاده نشود.

ثابت شده که این روش در درمان موارد گفته شده اثری معادل لیزر ها دارد.