تزریق فیلر لب جهت برجسته سازی و اصلاح فرم لب ها

تزریق فیلر لب جهت برجسته سازی و اصلاح فرم لب ها
تنها مرکز زیبایی در ایران
دارای Pen Injector Teosyal
جدیدترین تکنیک بدون درد و کبودی فیلر در دنیا
برنده جایزه بهترین وسیله زیبایی در کنگره جوانی پاریس


ممکن است شما از فرم لبهای خود و هماهنگی آن با سایر قسمتهای صورت تان راضی نباشید و یا از بدو تولد لب‌هایی باریک یا نامتقارن داشته‌ باشید و یا بعد از گذشت چندین سال و با بالا رفتن سن متوجه شوید که حجم و برجستگی لب‌هایتان کمتر شده است. در هر صورت، روش‌های مختلفی برای حل این مشکل و برجسته کردن و فرم دادن به لب وجود دارد. امروزه تزریق فیلردر لب رایج ترین شیوه ای است که از آن برای برجسته نمودن لبها استفاده می شود. به خاطر داشته باشید یک تزریق موفق و اصلاح طبیعی فرم لب به این معنی است که لب ها نباید از فرم اصلی خارج شوند، چروک های طبیعی لب حفظ شوند، از مرزهای لب نباید به بیرون تجاوز کرد.

روش‌های برجسته کردن لب
تزریق فیلر
تزریق فیلر یکی از روش های جوانسازی است. در این روش توسط سرنگ، مواد پرکننده‌ مخصوص به لب تزریق می‌شوند. ژل‌های تزریقی مختلفی جهت تزریق ژل به صورت در بازار وجود دارند که به صورت موقتی یا دائمی در دسترس هستند. می‌توان تزریق فیلر لب را به صورت منفرد بر روی لب بالایی یا لب پایینی و یا بر روی هر دو لب انجام داد.بهترین روش در حجمدهی به لب ها، استفاده از ژل های طبیعی و سازگار با بیولوژیک بدن به نام هیالورونیک اسید است که توسط مهندسی ژنتیک و مطابق بافت وماده‌ی موجود در پوست بدن است. این ماده سازگار با بافت های بدن تهیه و تزریق می شود و پس از چند ماه تجزیه و جذب می‌شود و تزریق باید مجدد انجام گیرد و عوارض کمتری نسبت به روش‌های دیگر حجیم سازی لبها دارد.

کاشت پروتز لب
در روش پروتز لب پروتز‌های سیلیکونی در لب بالا و پایین قرار داده می‌شوند و موجب برجسته شدن لبها می ‌شود و به طور دائمی و برای همیشه فرم لب را تغییر می‌دهند. در صورت عدم تمایل فرد باید از طریق جراحی خارج شود.

معمولا برای بزرگ کردن لب‌ها، روش تزریق فیلر ترجیح داده می‌شود، چرا که این روش نتایج بسیار طبیعی‌تری را به دنبال دارد و لب‌ها به طور هموار و متوازنی برجسته خواهند شد و همچنین این روش در مقایسه با سایر روش‌ها با خطرات و عوارض بسیار کمتری همراه است.
در خصوص ترس از عوارض باید آگاه باشید که هیالورونیک اسید به صورت طبیعی در بدن ما موجود است و تمام فیلر های معتبر از هیالورونیک اسید طبیعی (از طبیعت گرفته شده با منشا غیرحیوانی) ساخته شده است و عارضه ندارد. برندهای معتبر قیمت های متوسط رو به بالا دارند و به هیج وجه ارزان قیمت نیستند. برای اصلاح فرم لبها معمولا (در اکثر افراد) یک تا دو سی سی فیلر در دومرحله و به فاصله دو هفته انجام می شود تا به نهایت طبیعی بودن برسیم،

انواع فیلرهای هیالورونیک اسید جهت تزریق به لب
ژل هیالورونیک اسید شکل، ساختار و حجم لب‌ها را تغییر می‌دهد. ماندگاری اثر این فیلرها ۶ ماه تا یکسال است و پس از آن می‌توان در صورت لزوم تزریق را تکرار کرد تا نتیجه حفظ شود. فیلرهای هیالورونیک اسید متعددی در بازار وجود دارد که بهترین و پرکاربردترین آنها برای تزریق به لب عبارت است از:
• تئوسیال
• رستیلن
• ژوویدرم
• بلوترو
• پرفکتا
• اپریلاین
• پرینسس

روش تزریق تمام فراورده‌های فوق و نتایج آنها یکسان است. بعضی از این ژل‌ها حاوی لیدوکائین، نوعی داروی بی‌حسی موضعی است.
مزایای تزریق فیلر لب نسبت به سایر روش ها
• کبودی کمتر: کبودی و ورم تزریق ژل‌های هیالورونیک اسید از بقیه فیلرها کمتر است.
• کنترل آسان حجم لب : پزشک به خوبی می‌تواند حجم ژل را کنترل کند و نتیجه دلخواه را به دست دهد.
• ماندگاری قابل قبول نتایج: هرچند نتایج تزریق دائمی نیست، اما ماندگاری رضایت‌بخشی، حدود ۶ ماه تا یکسال دارد.
• سهولت در از بین بردن و رفع برآمدگی ها : اگر حرکت لب‌ها یا صحبت کردن باعث ایجاد توده یا برآمدگی شود، توده به راحتی توسط آنزیم حل شده و مشکل برطرف می‌شود.
• پایین بودن احتمال بروز واکنش آلرژیک: چون مواد به کار رفته در فیلرهای تزریقی مشابه موادی است که در بدن وجود دارد، بعید است که باعث حساسیت شود. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، حتماً قبل از درمان موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

بزرگ کردن لب با ژل های ماندگار
ژل های ماندگار اکثرا از ترکیبات پلی آکریل آمید ساخته می شدند و به دلیل ماندگاری طولانی بسیار وسوسه انگیز بودند؛ اما متاسفانه نتیجه تزریق با این ژل ها معمولا عفونت، حرکت و غیره خواهد بود. از طرفی به هیچ عنوان قابل جذب نیستند و باید به روش جراحی تخلیه شوند. استفاده از ژل های ماندگار به دلیل عوارض آن در تمام دنیا منسوخ شده است، اما متاسفانه به دلیل ذهنیت “یکبار هزینه تا آخر عمر” هنوز درخواست برای این استفاده از این نوع ژل ها در حجم دهی به لب هست و انجام هم می شود. اما انجام آن به صلاح سلامتی فرد نیست.
اما برای تزریق فیلر به لب نوعی دیگر از فیلر ها با ماندگاری متوسط وجود دارند که ساختار آنها از پلی کاپرولاکتون است (مانند برند الانسه). استفاده از این فیلر ها برای بزرگ کردن لب ماندگاری طولانی تری بین یک تا دو سال دارند و تفاوت آنها با فیلر های هیالورونیک اسید در این است که پس از تزریق اگر پشیمان شوید، یا از نتیجه حاصله راضی نباشید دیگر آنزیمی برای تزریق ندارد و تا زمان جذب باید صبر کنید
توصیه هایی بسیار مهم برای تزریق فیلر لب
اخیرا تعداد مراجعینی که قبلا تزریق ژل لب انجام داده اند و راضی نیستند زیاد شده اند.
• قبل از هر گونه تزریقی باید لب معاینه شود تا اگر اختلال عملکردی وجود دارد مورد توجه قرار گیرد.
• فرم لب بایستی به سایز اولیه لب، ابعاد صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب شود و در حیطه طبیعی باشد.
• تزریق دوطرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لبها صحیح نمی باشد.
• طبق اصول زیبایی شناسی، لب بالا بایستی بیست درصد کوچکتر و عقب تر از لب پایین باشد.
• در برخی مراجعین قبل از تزریق لب نیاز به اصلاحات دیگری مانند افزایش حجم سایز چانه وجود دارد.
• بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب استفاده از فیلر های هیالورونیک اسید می باشد البته مارک و کیفیت برند آن هم بسیار مهم است.
• تبحر و تکنیک پزشک در تزریق لب بسیار حائز اهمیت است.
• تزریق در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام داده و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از این موارد باید میزان مصرف فیلر و هزینه بیمار را مدنظر قرار دهیم.
نکاتی در رابطه با تزریق چربی به لب
ماندگاری چربی در لب های حجیم شده، چون متاثر از سوخت و ساز بدن است، مشخص نمی باشد، شاید یکماه شاید چند سال و گاهی هم با سوخت و ساز بدن، آن هم از بین خواهد رفت.
همچنین اگر مبحث عفونت مطرح شود، چون شرایط گرفتن چربی از بدن و تزریق مجدد آن حساس تر است، پس ریسک آن در خصوص عفونت، بیشتر خواهد بود؛ درحالی که در تزریق هیالورونیک اسید، مگر در شرایط احمال کاری های شدید، این احتمال تقریبا نزدیک صفر است.
تزریق چربی در بعضی از افراد بهترین گزینه است. به طور مثال افرادی که نیاز به حجم بیشتر یا همزمان در مناطق دیگر صورت دارند و تزریق ژل نتیجه مطلوب نخواهد داشت، پزشک باید پس از معاینه بهترین راهکار را تشخیص دهد. پس این باور غلط که چربی از بدن خودمان است، پس ایمن تر است را کلا از ذهن خود بیرون کنید.
هزینه
هزینه تزریق فیلر لب در برندهای مختلف متفاوت است و به نوع ماده‌ی تزریقی و تجربه متخصص زیبایی بستگی دارد. هزینه درمان براساس تعداد سرنگ‌های فیلر محاسبه می‌شود؛ معمولاً دو سرنگ برای لب اکثر بیماران کافی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره های تماس مرکز پزشکی :
۲۲۷۷۷۱۵۶-7 (021)
09013596519 مشاوره پزشکی