جدیدترین متد کاهش سایز پایدار بدون عمل جراحی

کویتیشن چطور کار می کند؟
کویتیشن، آخرین متد مورد تایید FDA است که برای از بین بردن سلولیت و چربی های زاید به کار می رود. این دستگاه به غشای سلول چربی حمله کرده و موجب انهدام و از بین رفتن سلول چربی می شود، در نتیجه تعداد سلول های بافت چربی کم می شوند. (مبارزه با افزایش تعداد سلول های چربی).

کویتیشن یکی از معدود دستگاه هایی است که به طور متوسط در یک جلسه 45 دقیقه ای می تواند حدود 3 تا 5 سانتی متر از دور کمر فرد را کم کند.

این دستگاه یک فرم دهنده موثر برای بدن و جایگزین مناسبی برای لایپوساکشن و لیپولیز است.

لایپو اسکالپ کویتیشن و مکانیسم اثر آن :
جدیدترین متد لاغری بدون عمل جراحی است که از طریق امواج فراصوتی با فرکانس پایین و قدرتمند (با اشعه دوگانه) و بدون خطر جانبی سبب حفره سازی در سلول های چربی می شود. مکانیسم اثر دستگاه اینگونه است که امواج فراصوتی ضربان دار از طریق یک وسیله دستی از سطح پوست به سمت بافت چربی فرستاده می شوند. این  امواج انرژی خود را بر روی چربی زیر جلدی متمرکز کرده و از طریق ایجاد حرارت سبب لرزش سلول های چربی و در نهایت پاره شدن دیواره سلول چربی می شوند . وقتی سلول های چربی شکسته شدند، چربی آزاد شده وارد سیستم لنفاتیک شده و در نهایت از طریق کبد و  ادرار از بدن دفع می شود .

کاربردها و فواید لایپو اسکالپ کویتیشن:
در دید کلی؛ این روش ایمن، مناسب برای خانم ها و آقایان و غیر تهاجمی است و به عمل جراحی دردناک نیاز ندارد و پر هزینه نیست و می تواند فواید زیر را به دنبال داشته باشد:

 • از بین برنده و کاهنده چربی های زاید و موضعی شکم، پهلوها، باسن، شانه ها و ران ها و غبغب
  • موثر در درمان سلولیت
  • محو کننده و از بین برنده خط ها و چین و چروک های پوست
  • محو کننده و از بین برنده خطوط ناشی از زایمان
  • موثر در استحکام و کشیدگی پوست بدن
  • موثر در کشیدگی و جوان سازی پوست صورت (
  face lift)
  • فرم دهنده بدن

استفاده از یک رژیم غذایی کم کالری همراه با نوشیدن 1.5 لیتر آب، قبل و بعد از هر مرحله درمان در این روش توصیه می شود .

لایپواسکالپ کویتیشن یک روش برای کاهش سایز و فرم دهی بدن است نه یک متد کاهش وزن!

آیا لایپو اسکالپ کویتیشن عارضه جانبی دارد؟
همان طور که گفته شد لایپو اسکالپ کویتیشن یک روش غیر تهاجمی ، ایمن و بدون نیاز به عمل جراحی است که از سوی FDA مورد تایید قرار گرفته است. پس از پایان هر جلسه درمان با این روش، فرد مورد نظر به راحتی می تواند فعالیت های روزانه خود را بلافاصله از سر بگیرد و هیچ دوره استراحتی مورد نیاز نیست. تنها کمی قرمزی بلافاصله پس از جلسه در منطقه تحت درمان ممکن است دیده شود که اهمیت خاصی نداشته و حداکثر بعد از یک ساعت از بین خواهد رفت.

چند جلسه درمان مورد نیاز است؟
برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن لازم است که هر فرد یک دوره کامل 8 تا 12 جلسه ای را پشت سر بگذارد. شایان ذکر است که جلسات به صورت هفتگی یا 2 بار در هفته خواهند بود. نتایج پیشرفت از جلسه سوم به شکلی محسوس قابل مشاهده است.

توصیه های طلایی قبل و بعد از درمان :
استفاده از یک رژیم غذایی کم کالری همراه با نوشیدن 1.5 لیتر آب، قبل و بعد از هر مرحله درمان در این روش توصیه می شود. دریافت کافی آب، ضروری ترین قسمت برای دفع چربی های زاید آزاد شده از این روش و دفع آنها از طریق ادرار از بدن است.

مدت زمان و نحوه درمان با لایپو اسکالپ کویتیشن :
سایز منطقه تحت درمان، تعیین کننده مدت زمان هر جلسه بوده و معمولا می تواند از 30 دقیقه تا یک ساعت متغیر باشد. یک وسیله دستی که منتقل کننده انرژی فراصوتی با فرکانس پایین است به آرامی روی منطقه تحت درمان حرکت می کند و یک پالس ملایم را متصاعد می کند. این روش درمانی نیاز به بی حسی ندارد و غیر تهاجمی است.

آیا لایپو اسکالپ کویتیشن سبب کاهش وزن می شود؟
لایپو اسکالپ کویتیشن یک روش برای کاهش سایز و فرم دهی بدن است و به عنوان یک متد کاهش وزن در درجه اول به کار نمی رود. هر چند با ادامه درمان و کاهش سایزهای محسوس و همچنین رعایت یک برنامه غذایی مناسب در کنار این روش، کاهش وزن هم اتفاق می افتد .

آیا لایپو اسکالپ کویتیشن موارد منع مصرف دارد؟
این روش موارد منع مصرف خاصی ندارد، اگرچه توصیه می شود بیماران قلبی – عروقی، افرادی که از باتری های ضربان ساز قلبی استفاده می کنند و زنان باردار و شیرده از این روش خودداری کنند. همیشه توصیه می شود قبل از هر روش درمانی با پزشک مشاوره شود.