سیاهی زیر چشم آیا ربطی به بی‌خوابی دارد؟

سیاهی زیر چشم آیا ربطی به بی‌خوابی دارد؟

بسیاری از مردم فکر می‌کنند علت سیاهی زیر چشم‌ می‌تواند تماشای زیاد تلویزیون تا دیر وقت یا چند شب نخوابیدن یا زیاد با کامپیوتر کار کردن یا... باشد.در واقع خیلی از مردم فکر می‌کنند اگر زیر چشم‌هایش سیاه است به دليل طرز زندگی آنهاست اما باید بدانید این باور اصلا درست نیست.
شاید کم‌خوابی یا استرس یا کار زیاد یا... دلیل اصلی تیرگی نباشد .
دلیل سیاهی زیر چشم‌ها چیزی شبیه کبود شدن دست یا پاست و در واقع به دلیل رگ‌های خونی بسیار ریزی است که زیر پوست ظریف این قسمت قرار دارد.
مالش چشمها ؛عملی که اشخاص در حین کار با کامپیوتر و بعد بیخوابی انجام میدهند ؛ را میتوان یکی از دلایل تیرگی دانست زیرا که باعث پارگی عروق ریز و شکننده دور چشم میگردد، همچنین استفاده از ریمل های نامرغوب و پاک کردن مژه ها و دور چشمها با اعمال فشار و با دستمال های زبر
،لذا جهت پاک نمودن آرایش دور چشم توصیه میشود که از پاک کننده ملایم و مخصوص دور چشم استفاده گردد، این پاک کننده ها باید بای فازیک بوده تا بطور کامل موثر باشند. قبل استفاده باید به آرامی تکان داده شوند و با یک پد چشمی پنبه ای بر موضع گذاشته شده بعد یک دقیقه ،بر روی دور چشم با حرکت آرامی از داخل به خارج آرایش پاک گردد ،سپس با آب شسته شود .

مقالات آموزشی پوست،زیبایی وتناسب اندام
گروه تخصصی پزشکان زیبایی، پوست، لیزر و تناسب اندام
دکتر مهدی شیدوش و دکتر سارا خاتمی
راز سلامتی و زیبایی:
برخي پزشکان هم اعتقاد دارند سیاهی دور چشم مشکلی است که بیماری محسوب نمی‌شود و یک صفت ارثی غالب است و اگر یکی از والدین به این مشکل دچار باشند معمولا نصف فرزندان آن خانواده نیز به این مشکل دچار می‌شوند. البته در بعضي از مواقع نیز والدین دچار سیاهی دور چشم نیستند اما فرزندان آنها دچار این مشکل هستند و به دلیل ارثی بودن این مشکل درمانی دائم برای آن وجود ندارد البته مصرف بعضي کرم‌ها براي تیرگی دور چشم تا حدی مفید است اما به طور کامل این مشکل را برطرف نمی کند. توصیه می‌شود افراد از عینک آفتابی جهت محافظت از چشم و پوست اطراف چشم و پلک‌ها استفاده کنند و استفاده از مرطوب‌کننده را هم فراموش نکنند.

درمان دائم سیاهی دور چشم چیست؟

دور چشم درجاتی دارد و باید گفت افرادی که دارای پوستی تیره هستند معمولا تیرگی دور چشم آنها بیشتر است و سیاهی دور چشم افرادی که پوست روشنی دارند کمتر است ولي به هر صورت از آن مشکلاتی است که می‌تواند حسابی آزاردهنده باشد. همه کسانی که این مشکل را دارند همیشه به دنبال راه‌حل‌هایی برای از بین بردن این مشکل هستند. برای از بین بردن این مشکل از راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد. یکی از راه‌حل‌های اساسی جراحی زیبایی این قسمت است، البته با لیزر هم می‌توان این سیاهی‌ها را کمتر کرد. لیزر با تحریک و تولید کلاژن پوست را جوان می‌کند و سیاهی‌ها را از بین می‌برد، البته این روش هزینه نسبتا بالایی دارد و می‌تواند خطرهایی هم داشته باشد.