لاغری و کاهش سایز با آرامش

اولترا سونیک کَویتیشن (Ultrasonic Cavitation)

رفع چربی های موضعی به روش اولتراسونیک

 اولتراسونیک یک روش بدون جراحی و سریع، جهت کاهش چربی های موضعی می باشد. در این روش که امروزه در حال فراگیر شدن است، از فرکانس امواج کوتاه استفاده شده تا سلول های چربی در زیر پوست را از بین ببرد.

اولتراسونیک کویتیشن یک روش درمانی جدید (بدون نیاز به جراحی) است که می تواند جایگزین روش های قدیمی برداشتن چربی های زائد بدن (مانند جراحی لیپو ساکشن) شود.

 امواج اولتراسونیک به دسته ای از امواج مکانیکی گفته می­شود که فرکانس نوسانش بیش ازمحدوده شنوایی انسان باشد .اولتراسونیک در دستگاه لاغری توسط این دستگاه در فرکانس 40000 هرتز  یا 40 khz باسرعت باعث لرزش سلولهای چربی میشود واین پدیده باعث ایجاد حباب های هوا در داخل وخارج سلول میگردد.  در هنگام انفجار حبابهای ایجاد شده فشاری در حدود 200 بار ایجاد میگردد که این امر باعث فشرده شدن سلول از خار ج میگردد ودر داخل سلول این حباب ها باعث شکاف غشا سلول میشود تا حدی که تری گلیسرید را به گلیسرین واسیدهای چرب ازاد تجزیه میکند. از طرف دیگر اگر حرکت نسبی با مشخصات فوق میان دو سطح جامد برقرار شود ازدیاد دما باعث جوش خوردن دو سطح میگردد

مزایای استفاده از این روش عبارتند از:

- کاهش سلولیت

- کاهش علائم کشش

- تغییر در فرم بدن

- بدون نیاز به جراحی و استراحت

- بدون درد

- بدون صدمه به پوست سالم و نرمال بدن

- مناسب برای تیپ های مختلف پوست

باید این نکته را خاطر نشان کرد که نتایج می تواند بی ثبات باشد و نمی تواند جایگزین روش زندگی سالم گردد. بسیار مهم است که فرد یک تغذیه سالم، متعادل و فعالیت بدنی متناسب داشته باشد. به این ترتیب نتایج حاصل از اولتراسونیک تضمینی نیستند.

چه تفاوتی بین اولتراسونیک و روش های لیپوساکشن قدیمی وجود دارد؟

اولتراسونیک کویتیشن یک روش بدون جراحی، درد و خونریزی است. بزرگترین تفاوت بین درمان با اولتراسونیک  و لیپوساکشن لیزری در روش حذف چربی است.

اولتراسونیک از گرما برای حمله به سلول های چربی استفاده می کند. اولتراسونیک برای مناطق بزرگتر و با حجم بالا بهتر است و لیپوساکشن لیزری برای مناطق کوچکتر. بسیاری از مراجعین، از لیپوساکشن به دلیل حساسیت بسیار زیاد لیزر ناراضی هستند. به همین دلیل لیزر برای مناطق کوچک مفیدتر است.

چه زمانی نتایج درمان با اولتراسونیک را می توان دید؟

در اغلب موارد نتایج کاملاً مشهود و سریع خواهد بود. در روش اولتراسونیک حداقلِ تورم ایجاد می شود بنابراین نتایج کاملاً مشهود خواهد بود. برای دیدن نتایج باید ۱ الی ۳ ماه صبر کرد.

 تئوری کویتیشن:

تکنولوژی اولتراسونیک کویتیشن قادر است انرژی اولترا سونیک را در مناطق درمانی مورد نظر متمرکز کند. پس بنابراین می تواند بطور انتخابی از طریق انفجارهای میکروسکوپی در غشا سلول های چربی زیر پوستی، در عملکرد آنها اختلال ایجاد کند.

بعد از شکستن بافت چربی، چربی در مایع میان بافتی آزاد می گردد جاییکه آنها بطور آنزیمی به گلیسرول و اسید های چرب آزاد متابولیزه می شود.

گلیسرول های محلول در آب به سیستم گردش خون مهاجرت می کنند که برای تولید انرژی مجدداً استفاده می گردند. در حالیکه اسید های چرب آزاد به کبد وارد شده و مانند سایر اسید های چرب ساده، تجزیه می شوند.

فرکانس رادیویی سه قطبی (Tripolar Radio Frequency):

 Tripolar RFبه متابولیزم گرانول های چربی بزرگ که قبلاً بوسیله کویتیشن منهدم شده اند کمک می کند. غشای میان پوستی و لایه زیر پوستی بطور همزمان گرم می شوند که باعث می شود تا فیبرهای کلاژنی منقبض شوند. انقباض فیبرها، بطور فوری پوست را می کشد و تنگ می کند. متابولیسم فیبروبلاست ها افزایش می یابد و کلاژن جدید تولید می شود که اثر طولانی مدت خواهد داشت.

انرژی RF بیشتر به لایه های عمقی پوستی وارد می شود. این مسئله باعث می شود تا عمق چروک ها کاهش یابد و همچنین پوست مستحکم تر گردد. در اثر تحریک پوست بوسیله RF، تولید کلاژن تازه تقویت می گردد.

تجزیه چربی (Mono Polar RF + Cavitation):

این روش ترکیبی، دستگاهی است که به حذف چربی های باقیمانده از روش کویتیشن کمک می کند. همچنین RF تک قطبی، در دفع تریگلیسرید ها و کشیدگی پوست موثر است.

جریان قدرتمند RF تک قطبی، به شدت ناحیه زیرین پوست (جاییکه سلولیت قرار دارد) را گرم می کند و اثر سه گانه بر روی بافت های سلولیت دارد:

۱- بلافاصله فیبرهای کلاژن موجود را کوتاه می کند. بنابر این یک اثر لیفتینگ فوری پوست دارد.

۲- فیبروبلاست ها را به ساخت کلاژن و فیبرهای الاستین تحریک می کند. بنابراین اثر کشیدگی بر پوست ادامه می یابد.

۳- سلول های آدیپوسایت را به آزاد کردن چربی به درون گردش خون تحریک کرده و بطور فیزیکی به آنها صدمه می زند (آدیپو سایت ها سلولهای شکستنی تری نسبت به فیبروبلاستها و سایر سلول ها هستند).

وکیوم + RF سه قطبی (Vacuum + Tripolar RF):

استفاده ترکیبی از تکنولوژی RF و وکیوم، دسترسی به چربی های عمیق تر را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و گردش خون موثر اتفاق می افتد.

این افزایش گردش خون موضعی در درم، باعث می شود تا پوستی که در اثر افزایش سن تضعیف شده، کشیده شود و قابلیت ارتجاعی پوست شما بوسیله فعالیت های متابولیکی، بهبود می یابد. بنابر این از طریق غدد لنفاوی، چربی و سموم از بدن خارج می شود.

لیزر کم توان :

قابلیت سفت کنندگی بر روی پوست و افزایش استحکام  و الاستیسیته پوست را دارند تا از افتادگی پوست پس از کاهش سایز جلوگیری کند.

در صورتی که فرد برنامه غذایی متناسب و متعادلی داشته باشد و  پس از انجام این پروسه فعالیت فیزیکی حتی به مدت نیم ساعت داشته باشد به علت تسریع در دفع مواد توکسیک و waste product های ناشی از تخریب سلولی نتایج شگفت انگیزی را می توان انتظار داشت.