چرا باید قبل از خواب آرایش را پاک کرد ؟

آیا معمولاً شب را با آرایش سپری می کنید؟ اگر چنین است ، بدانید که شما تنها نیستید. میلیون ها خانمی که روزانه در سراسر دنیا به هر دلیلی آرایش می کنند ، شب را با آرایش صبح می کنند و این کار سبب می شود پوستی تیره و با چین و چروکی زودرس داشته باشند.

به چند علت با آرایش به رختخواب نروید :

  1. منافذ پوست برای تنظیم دمای بدن باز می شود، آرایش مانده بر روی پوست به میان این منافذ نفوذ کرده و آن را مسدود می کند و باعث کمدونهای سرسیاه و سرسفید می شود. با وجود لوازم آرایش هایی که ادعا می کنند فرمول آن ها با منافذ پوست بدرفتاری نمی کند، کماکان امکان مسدود شدن منافذ پوست وجود دارد، مخصوصاً اگر زمان زیادی بر روی پوست بماند مسدود شدن منافذ پوست ، نه تنها پوست را مستعد ایجاد جوش می کند ، بلکه باعث خواهد شد تا پوست شما چرکین و زننده شود! به همین منظور، برای اینکه از هرگونه مشکلات پوستی دور بمانید، خیلی مهم است که هر شب ، پیش از اینکه به رختخواب بروید آرایش خود را پاک کنید.
  2. وقتی می خوابید، پوست فرصتی پیدا می کند تا از عوامل استرس زای بیرونی مانند خورشید، آلودگی و مواد آرایشی استراحت کند و فرصتی برای ترمیـم خود بیابد. بـدن شما در شب روی ساخت کلاژن و بافت های الاستیک که کمک می کند پوست لطیف و نرم بماند، کار می کند. آرایش جا مانده بر روی پوست در شب این فعالیت را از پوست می گیرد و سبب پیر شدن پوست می شود.
  3. با مسدود شدن منافذ پوست با مواد آرایشی، پوست شفافیت و شادابی اولیه را از دست می دهد. دلیل این اتفاق خیلی ساده است. وجود آرایش ، توانایی پوست برای تمیز کردن خودش را کاهش می دهد. زمانی که ما می خوابیم ، بدن ما به صورت طبیعی سموم را از طریق منافذ پوست بیرون می راند. اگر منافذ پوست پوشانده شده باشند، فرآیند سم زدایی آن طور که باید اتفاق نخواهد افتاد و این چنین پوست شما به سختی تنفس خواهد کرد.
  4. خواب با آرایش سبب چین و چروک می شود. رادیکال های آزاد، مولکول های شناخته شده هستند که سبب پیری و آسیب بافتی به قسمت های مختلف بدن شما هستند. هنگامی که شما با آرایش می خوابید سبب آزاد شدن رادیکالهای آزاد می شوید و این عمل سبب چین و چروک زودرس می شود.

از پاک کننده ی آرایش ملایم چشم استفاده کنید

آرایش چشمانتان را پاک کنید، زیرا رنگ های سایه و مداد چشم ممکن است درون چشم برود و ایجاد سوزش نماید و ریمل نیز باعث شکستن مـژه ها می گردد. باکتری ها همچنین می توانند در آرایش چشم رشد کنند و می تواند منجر به چشم صورتی (ورم ملتحمه) و عفونت های دیگر چشم شود، همچنین آلرژی به مواد آرایشی نیز رایج است.

زمانی که می خواهید آرایش دور چشمانتان را پاک کنید، باید اطمینان حاصل کنید که از محصولات ملایم استفاده می نمائید. چشمان شما بسیار حساسند و استفاده از مواد شیمیایی ناملایم در اطراف چشم باعث ایجاد مشکلات پوستی خواهد شد.

آرایش لب را پاک کنید به دلایل زیر :

لب های شما حساس ترین قسمت از بدن است و نیاز دارد که آنها را مرطوب نگه دارید. لب بر خلاف بقیه پوست غده چربی ندارد به طوری که بیشتر در معرض ابتلا به خشک شدن و ترک خوردگی است. همه زنان عاشق استفاده از رژ لب بر روی لب خود هستند و سرب موجود در برخی از این مواد آرایشی سبب خشک شدن و تیرگی و بعضی بیماری های پوستی می شود.

چگونه آرایش تان را پاک کنید؟

برای پاک کردن آرایش نباید صورت خود را آنقدر بمالید تا سرخ و دردناک شود، بلکه برای پاک کردن آرایش نیاز به یک ماده پاک کننده صورت و پاک کننده چشم دارید. سپس باید از قسمت پیشانی تا پائین چانه خود را به خوبی بشویید.

آیا قبل از رفتن به رختخواب ، باید آرایش صورت را پاک کرد؟

بله. اگر می خواهید صبح که از خواب بیدار می شوید، دارای پوستی مرطوب و روشن باشید، باید حتما قبل از رفتن به رختخواب ، آرایش صورت و یا حتی ضد آفتاب خود را پاک کنید.

آیا نیاز به استفاده از تونر (کاهش دهنده چربی پوست) دارید؟

در حالی که بسیاری از کارشناسان زیبایی معتقدند که استفاده از تونرها لازم نیست ، اما بسیاری از زنان از تونر استفاده می کنند، چرا که آنها احساس می کنند تونر همه نوع آلودگی و کثیفی و چربی و آرایش صورت را از بین می برد. امروزه بیشتر پاک کننده ها ، هر گونه کثیفی صورت و آرایش غلیظ را پاک می کنند. گرچه تونرها هر نوع آرایشی را پاک می کنند ، ولی چربی های طبیعی صورت را نیز از بین می برند و موجب خشکی پوست می شوند. تونرها برای اشخاصی که دارای پوستی چرب هستند، مناسب می باشند.

افرادی که پوست خشکی دارند ، چگونه آرایش خود را پاک کنند که پوستشان بیشتر خشک نشود ؟

بهتر است این افراد، پاک کننده های صورت را براساس نوع پوست خود انتخاب کنند.

اگر دارای پوستی خشک هستید، توصیه می شود از پاک کننده های چرب استفاده کنید. باید روغن پاک کننده را بر روی یک پنبه بریزید و سپس آن را به پلک ها، لب ها، ابروها و کل صورت خود بکشید.

برای از بین بردن آلودگی و یا آرایش ، ماساژدادن صورت با روغن نیز مفید است.

صورت خود را با کف و یا ژل پاک کننده بشویید. سپس با لیف گرم آن پاک کننده را از بین ببرید، با این کار لایه برداری پوست نیز انجام می شود. این نکته را از یاد نبرید که تا پوستتان خشک نشده ، کرم مرطوب کننده را به پوستتان بمالید.

بهترین راه برای پاک کردن ریمل ضد آب چیست؟

یکی از بهترین راه ها برای پاک کردن ریمل ، استفاده از پاک کننده چشم می باشد.

پاک کننده آرایش چشم را روی پنبه زده و آن را بر پلک و مژه ها بمالید. سپس با پنبه تمیز دیگری ، چشم را پاک کنید.