چهارده نكته اساسي در داشتن موهاي زيبا

موهاي زيبا نيازمند يك رژيم غذايي سرشار از پروتئين است پس سعي كنيد در رژيم غذايي خود به قدر كافي از پروتئين هاي حيواني و گياهي مثل گوشت و مرغ و لبنيات بهره ببريد.

1* هرگز موهايتان را بيش از حد نشوريد در دستور مصرف برخي شامپوها ذكر شده است كه موهايتان را دوبار بشوييد اما بايد بدانيد يك بار شستشو براي تمام انواع موها و براي زدودن چربي و كثيفي از روي موها كافي است.

2*استفاده از محصولاتي مثل ژل ،موس و كرم هاي مو درخشندگي مو را از بين مي برد و موها را كدر مي كند .

3*استفاده از انواع نرم كننده ها و آب رسان ها بعد از شامپو براي مو ضروري است چون موها در اثر استفاده از شامپوي تنها خشك و شكننده مي شوند اما بخاطر داشته باشيد كه نرم كننده را فقط به ساقه مو بماليد نه به ريشه مو .

4*موهاي رنگ كرده پس از مدتي درخشش و براقي خود را از دست مي دهند بدين منظور استفاده از يك نرم كننده كه متناسب با رنگ موي شما باشد هفته اي يكبار توصيه مي شود.

5* شوره مو مشكل اغلب افراد است و اغلب هم بصورت فصلي بروز مي كند. راه حل اين مشكل علاوه بر استفاده از شامپوهاي ضد شوره معتبر بايد از يك رژيم غذايي سالم و مقوي و سرشار از پروتئين استفاده كنيد چون شوره به علت تغذيه نا مناسب ريشه موها توليد مي شود.

6*هنگام شستشو در حمام ريشه موها سست مي شوند و ريزش مو براحتي صورت مي گيرد پس سعي نكنيد با شانه و برس به جان موهايتان بيفتيد .چون باعث كنده شدن مقدار زيادي مو خواهيد شد مشكل شما با استفاده از مقدار كمي نرم كننده قابل حل است با استفاده از نرم كننده موهايتان براحتي شانه مي شود و نيازي به برس كشيدن هاي سخت نيست .

7*بعد از استفاده از نرم كننده موهايتان را با آب سرد آبكشي كنيد تا باقيمانده آن از سرتان پاك شود در عين حال موهايتان نرم و براق باقي بماند.

8*براي درخشندگي موها متخصصين آبكشي مو با سركه سيب بطور هفتگي را توصيه مي كنند .بدين صورت كه هفته اي يك بار موهايتان را پس از شستشو با شامپو با سركه سيب آبكشي كنيد و سپس دوباره با شامپو بشوييد .

9*موهاي وز و خشك را با شامپو ها و نرم كننده هايي كه داراي ويتامين E گياه آلووراوپانتول هستند بشوييد تا رطوبت آنها حفظ شوند.

10*براي باز كردن گره هاي مو از شانه هايي با دندانه هاي درشت استفاده كنيد. ابتدا قسمت پاييني مو را كمي شانه كنيد وبتدريج به ريشه مو برسيد بدين شكل علاوه بر باز شدن گره ها به مو آسيبي نمي رسد نرسد.

11*هرگز از درجه تند و گرم سشوار براي حالت دادن به مو استفاده نكنيد هميشه از درجه متوسط آن استفاده كنيد ودر انتها مقداري باد سرد به موهايتان بدهيد تا درخشندگي و حالت مو حفظ شود.

12*اگر موهايتان چرب است مي توانيد با گذاشتن كف شامپو به مدت چند دقيقه روي موها اين عارضه را در مدت زمان طولاني بر طرف كنيد استفاده از شامپوهاي مخصوص موي چرب نيز مناسب است به ياد داشته باشيد موي چرب را نبايد بيشتر از از دوبار در هفته بشوييد ودر ضمن آب ولرم براي شستشوي موي چرب استفاده كنيد نه آب داغ.

13*استفاده از سشوار بطور مداوم به موها آسيب جدي مي رساند شما مي توانيد با اصلاح و كوتاه كردن نوك موها هر 6تا 8 هفته به موهايتان تازگي و شادابي را هديه كنيد.

14*براي صاف كردن موها و جلوگيري از وز كردن مو هنگام سشوار حتما از دهانه سشوار استفاده كنيد چون باعث مي شود كه باد گرم حقيقي به قسمت مورد نظر بخورد وديگر قسمت ها را وز نكند.