Blog Medium

روش کار لیزر CO2 فرکشنال

لیزر CO2 فرکشنال به شکلی باور نکردنی مدت زمان مورد نیاز برای بهبود و ترمیم پوست پس از انجام لیزر کاهش یافته است. در این روش اشعه های لیزر به بخش هایی کوچکتر از میکرو تقسیم شده اند و به صورت اختصاصی تر عملکرد تابش بر پوست را انجام می دهند. که این نکته موجب التهاب کمتر پوست حین انجام لیزر می شود.

 

در نهایت نتیجه نهایی این پیشرفت علمی و تکنولوژیک در دستگاه لیزر CO2 فرکشنال از بین رفتن عارضه قرمزی و تیرگی پوست در طی درمان در کنار حفظ همه ویژگی های مثبت است.

 

روش کار

تفاوت دستگاه لیزرالکس با سایردستگاهها

تفاوت دستگاه لیزر الکس با سایر دستگاه ها
1- نیاز به بی حسی ندارد و با cooling قوی ایی که دارد فرد دردی را حس نمیکند.
2- این دستگاه نیاز به ژل ندارد ،این دستگاه به علت وجود hand piece با پوست تماس ندارد و انتقال بیماری و ویروس مانند زگیل های تناسلی ،عفونت های ژنیتال و مشکلات پوستی را به صفر می رساند.
3- با انتخاب درجه مناسب با تست شات پوست دچار سوختگی نمی شود و بهترین تاثیر را در جلسات به همراه دارد.
4- برخلاف دستگاههای دیگر به علت طول موج مناسب تنها تا لایه ای که

برنامه تلوزیونی آقای دکتر شیدوش شبکه ۲

برنامه تلوزیونی عصر خانواده با حضور جناب آقای دکتر شیدوش شبکه ۲

آفتاب سوختگی چیست؟

آفتاب سوختگی(sunburn) چیست؟

سوختگی پوست به دنبال تماس با نور خورشید و سایر وسایل تولید اشعه ماوراء بنفش مثل سالنهای برنز کننده و سولاریوم ایجاد میشود و پوست را دچار قرمزی و تورم و درد میکند.
اشعه ماوراء بنفش بخشی از طیفی نور خورشید است که از جو عبور میکند و به سه قسمت دسته بندی میشود:
1-طیف UVAطول موج 320 تا 400 نانومتر
2-طیف UVBطول موج290تا 320 نانومتر
3-طیفUVCطول موج290 تا 200 نانومتر
تمام طول موجUVCتوسط لایه ازن جذب میشود و به زمین نمی رسد. البته با سوراخ شدن لایه ازن مقداری از این

علل پیری پوست

علل پیری پوست
روند پیری پوست علل مختلفی دارد و در واقع مجموعه ای از عوامل در این روند با هم دخیل میباشند .کلاژن پوست در اثر افزایش سن به تدریج کاهش یافته نازک تر شده و بافت نگه دارنده آن که شامل چربی زیرجلدی است نیز تضعیف میشود و باگذشت زمان چروک های ریزی که در ابتدا فقط در زمان اخم وخندیدن و یا تحرک عضلات صورت ایجاد شده و به صورت چروک های عمیق تر نمایان گردیده که در حالت استراحت نیز در پوست وجود دارد. به جز چروک تغییرات دیگری

Eyebrow transplantation

کاشت ابرو کاملا بدون درد با نتیجه بسیار طبیعی

امروزه محبوبیت کاشت ابرو در سطح جهان، بخصوص نزد خانم ها در حال افزایش است و با وجود معضل ریزش ابرو که بدلایل متعددی مانند تغذیه نامناسب، بیماری های پوستی، استرس ، شیمی درمانی و غیره بوجود می آید، بسیاری از مردم می خواهند که موهای این ناحیه از صورت خود را ترمیم کنند چرا که داشتن ابروهای زیبا علاوه بر زیباتر نشان دادن چهره فرد، می تواند موجب تقویت اعتماد به نفس وی بخصوص در خانمها شود. از این رو بسیاری جهت درمان به کلینیک کاشت ابرو مراجعه می کنند. ما در کلینیک تی ام ، روش کاشت

تکنیک جدید انتقال چربی توسط بادی جت

.

.

تکنیک جدید انتقال چربی توسط بادی جت

برداشت چربی از یک قسمت بدن و انتقال آن به قسمت های دیگر بدن برای درمان اسکارها، فرورفتگی ها،کاهش چین وچروک، جوانسازی، پرکردن، عدم تقارن صورت، اضافه کردن حجم و بازسازی قسمت های مختلف صورت و بدن مانند لب، گونه. خط خنده. سینه. پشت دست ها، نواحی تناسلی بانوان، و....  یکی از بهترین روشهای کاربردی و بسیار مناسب است.
مزایای این روش به شرح زیر است:
1-چربی از بدن خود فرد گرفته میشود و دوباره به بدن خود فرد تزریق میشود.
2-وجود مقادیرکافی چربی در اکثر افراد برای تزریق در نواحی مورد نظر
3-ماندگاری طولانی چربی نسبت به سایر فیلرها
4-امکان تکرار و تصحیح محل درمان شده

مراحل تزریق چربی:
1-برداشت چربی
ابتدا محلی که قرار است ازآن برداشت چربی انجام شود را ضدعفونی کرده و تحت شرایط استریل، تزریق بی حسی با استفاده از کانولا انجام میشود. 20 دقیقه زمان برای بی حسی احتیاج است. سپس از موضع مورد نظر با استفاده از دستگاه بادی جت وکانولای مخصوص چربی برداشته میشود. اجتناب از آسیب های سلول های چربی در هنگام برداشت چربی مهمترین نکته در ماندگاری چربی است که با دستگاه بادی جت این تاثیر فراهم شده و بیشترین حجم سلولهای چربی زنده فراهم میشود.

2-پالایش چربی
برای جلوگیری از تخریب سلول های چربی باید چربی و سایر مایعات از طریق سانتریفیوژ جدا شود. در دستگاه بادی جت جداسازی و پالایش توسط خود دستگاه انجام می شود. پس از انجام این کار چربی تغلیظ شده و خالص تر میشود. پس از جداسازی چربی به سرنگ های کوچکتر منتقل میشود.

3-تزریق چربی
محلی را که قرار است در آن تزریق چربی انجام شود با محلول ضدعفونی کننده شستشو داده و سپس بی حسی موضعی انجام میشود. در اطراف ناحیه تزریق تونل های متعددی در جهت های مختلفی ایجاد میشود که بهتر است در هر بار تزریق لوله کانولا از یک تونل دست نخورده وارد شود. سپس با استفاده از سرنگ و کانول های مخصوص تزریق چربی در سطوح چند بافتی انجام میشود که احتما ایجاد رگ های جدید و زنده ماندن سلولهای چربی را افزایش میدهد. این چربی به سطوح استخوانی، ماهیچه ها، زیر پوست وچربی های سطحی تزریق میشود.

نکاتی قبل از عمل تزریق:
1-بیمار باید در صورت داشتن هرگونه آلرژی(اعم از غذایی,دارویی و...)پزشک خود را مطلع سازد.
2-از مصرف سیگار، داروها یا غذاهایی که باعث رقیق شدن خون میشوند خودداری نمایند.
3-در مورد کلیه داروهایی که مصرف میکند پزشک خود را مطلع سازد
4-از دوهفته قبل از تزریق چربی باید به تمام دستورات پزشک عمل کند.
5- پس از انجام تزریق دستورات را رعایت کرده و داروهای لازم را طبق دستور مصرف کند.

آیا برای عمل تزریق چربی احتیاج به بستری میباشد؟
حداکثر زمان لازم برای انجام این عمل3 ساعت است. این عمل به صورت سرپایی انجام میشود. اغلب تزریق چربی تحت بی حسی موضعی و در صورت اضطراب بیمار تجویز یک داروی ضد اضطراب خوراکی یا تزریق داخل وریدی داروی خواب آور و آرام بخش انجام میشود و نیازی به بیهوشی نیست، مگر در موارد کلی و نقایص بزرگ.
محل تامین چربی
چربی عملا از هر محلی که چربی اضافی وجود دارد برداشت میشود. درآقایان بیشتر این چربی از قسمت پهلو و در خانم ها از قسمت پهلویی ران گرفته میشود ولی چون میزان چربی این نواحی به اندازه کافی نمیباشد از چربی اطراف ناف هم استفاده میشود. چربی از نواحی دیگر از جمله قسمت تحتانی شکم، باسن و قسمت داخلی زانو هم میتواند برداشت شود.

عوارض تزریق چربی
نتایج این روش به تکنیک انجام و مهارت پزشک بستگی دارد و هرچه بتوان تکنیک برداشت تزریق را با آسیب کمتری انجام داد تا چربی به دست آمده بیشتر زنده بماند نتایج به دست آمده نیز بهتر خواهد بود.
بنابراین به این علت که دستگاه بادی جت سلولها را با کمترین آسیب بر می دارد این نتیجه از تمامی روشهای دیگر بهتر بوده است و ماندگاری آن بیشتر است. به طور کلی عوارض تزریق چربی کم میباشد؛ مانند کبودی و تورم که گذرا است. معمولا در هفته اول تورم وجود دارد سپس میزان آن بسیار کمتر میشود ولی به هیچ وجه حالتی غیر عادی ندارد. این ورم ها به طور کامل پس از 5 تا6 هفته از بین میرود. عفونت هم جزو عوارض احتمالی است هرچند در شرایط استریل خطر عفونت یا انتقال بیماری وجود ندارد زیرا چربی از بدن خود فرد گرفته میشود.

ماندگاری تزریق چربی
در واقع تزریق چربی نوعی پیوند سلولی از یک نقطه بدن به نقطه ی دیگر است. بعد از فروکش کردن ورم، قوام چربی پیوند شده عمدتا شبیه خود بافت فرد میشود تا این که کیفیت ساختمانی بافت چربی را حفظ نماید. با تزریق چربی به صورت نوارهای کوچک در سطوح چند بافتی چربی به صورت یکپارچه میشود و نظیر بافتی که در آن تزریق شده حس میشود. وقتی تزریق چربی به طور صحیح انجام شود در حقیقت حدود 40 تا 80 درصد سلول های پیوندی در محل زنده می مانند و ماندگارخواهند بود.
چربی گاهی اوقات خیلی سریع توسط بدن جذب میشود. زمانی که این چربی تزریق میشود حدود یک سوم آن باقی می ماند و دوسوم آن جذب می شود. به همین علت شاید تصحیح بیشتر از حد مورد نیاز انجام شود تا بعد از گذشت چند هفته نتایج نهایی مطلوب تر به دست آید. ماندگاری چربی تزریق شده وابسته به تکنیک برداشت و تزریق و مهارت پزشک می باشد.
اگر تزریق درست انجام نشود یا سلول ها در هنگام برداشته شدن آسیب ببینند چربی فقط به مدت 2 تا 3 هفته بیشتر باقی نمیماند و جذب میشود.
دستگاه بادی جت با کمترین میزان آسیب سلولها را برداشته و تاثیر و ماندگاری تزریق را بیشتر میکند. نواحی با کمترین تحرک و بالا ترین خونرسانی بیشترین ماندگاری را دارند. بیشتری ماندگاری در نواحی پیشانی، زیرچشم، گونه، پشت دست، نواحی تناسلی و بالای باسن وکمترین ماندگاری در نواحی مانند لب و دهان و خط اخم میباشد.
تقریبا در تمامی بیماران مقداری از چربی تزریق شده به طور دائم باقی میماند. هرچند این مقدار از بیماری به بیمار دیگر متفاوت بوده و ممکن است شش ماه تا یک سال بعد برای دستیابی به نتایج ماندگارتر نیاز به چند جلسه تزریق چربی داشته باشیم تا میزان بزرگ شدن و پر شدن محل مورد نظر به میزان دلخواه برسد. به نظر میرسد تزریقات مکرر مقادیر کم در طول زمان بهتر است از یک نوبت تزریق با حجم بالا زیرا که منجر به پایداری کمتر و جذب بیشتر میشود.

مراقبت های بعد از تزریق چربی
1-استفاده از کمپرس سرد به مدت48 ساعت و پس از آن استفاده از کمپرس گرم برای تسریع جذب کبودی و ورم
2-اجتناب از فعالیت و ورزش های سنگین تا چند هفته پس از تزریق.
3-در صورت عدم رعایت موارد فوق امکان ورم طولانی تر وجود دارد.
4-در محل تزریق چربی بخیه زده نمیشود. محل برداشت چربی باید تا یک هفته پانسمان باشد.
5-آناناس تازه حاوی ماده بروملین و ویتامین ث است که در تسریع جذب کبودی و ورم موثر است و هرچه بیشتر مصرف شود بهتر است. مصرف میوه جات ماهی و میگو و امگا3 به وفور توصیه میشود.
6-تا یک هفته پس از تزریق مصرف سفالکسین توصیه میشود. برای کاهش درد های احتمالی هم میتوان از استامینوفن استفاده کرد. مصرف داروهای دیگر باید تحت نظر پزشک باشد.

اطلاعات تماس : 

شماره های تماس مرکز پزشکی :
۲۲۷۷۷۱۵۶-7 (021)
09013596519 مشاوره پزشکی

آقای دکتر شیدوش و خانم دکتر سارا خاتمی