About Project:

تزریق چربی LIPOFILLING

با بالا رفتن سن، بافت چربی صورت کم می شود که افتادگی پوست و شلی و چروک را بیشتر می کند، بنابراین کشیدن و بالا بردن پوست باعث جوان سازی کلی نمی شود. گاهی اوقات سفت تر و کشیده تر نمودن پوست باعث جوانتر شدن آن نمی شود بلکه پرتر بودن صورت باعث جوانتر شدن آن می شود.
قسمت هایی از پوست صورت که دچار کاهش حجم می شود مثل گونه ها، گودی زیر چشم، خط خنده، شقیقه ها، نازک شدن لبها و حتی پشت دستها را میتوان با تزریق چربی که از خود فرد گرفته می شود پر کرده و کاهش حجم را اصلاح کرد. مزیت این روش گرفتن چربی از خود فرد است که به وفور به دست می آید. مزیت مهم دیگر آن نسبت به تزریق ژل، بی خطر و بدون عارضه بودن آن است .نتایج تزریق چربی تماما بسته به تکنیک انجام و مهارت پزشک دارد و اگر درست انجام نشود چربی فقط برای مدت 2 تا3 هفته بیشتر دوام ندارد و جذب می شود.
در این روش چربی از مناطقی مانند شکم و بغل رانها از طریق بیحسی موضعی برداشته شده و پس از آماده سازی به مناطقی که نیاز به حجم دهی دارند مانند گونه ها، لب، خطوط خنده و... تزریق می شود.
ماندگاری این روش از سایر روشهای پرکننده بیشتر بوده و به این علت که از بدن خود فرد گرفته می شود هیچ گونه خطری ندارد. این روش برای کسانی توصیه می شود که اولا نیاز به حجم دهی زیاد دارند و ثانیا حداقل یک بار از روشهای موقتی استفاده کرده و از نتایج ظاهری آن راضی بوده اند و به دنبال روشی ماندگارتر هستند.
در هر بار تزریق چربی 60 الی 70 درصد چربی تزریق شده جذب می شود و این روش در صورتی که حداقل یک بار دیگر تکرار شود نتایج آن گاهی تا پایان عمر باقی می ماند.
این روش باعث جوانسازی نیز می شود بطوریکه گاهی چهره فرد تا 15-10 سال جوانتر میشود.
. در مورد روش تزریق PRP اگر چه تاکنون مطالعات کلینیکی اندکی در مورد کاربرد آن در جوانسازی پوست چاپ شده است، ولیکن این روش در پیشگیری از پیری پوست که از سن 30 سالگی شروع می شود و جوانسازی پوست و برگرداندن پیری پوست، بهبود تون پوست و الاستیته در افراد مسن تر، بهبود پیری ناحیه دکولته، پشت دست و گردن، بهبود وضعیت دور چشم بخصوص گودی و کبودی دور چشم و بهبود اسکارهای آکنه بخصوص اگر با روشهایی مثل لیزر همراه شوند قابل استفاده است.
البته بیماران با اختلالات پلاکتی، عفونت در محل مورد نظر، بیماریهای تب دار، بیماریهای کبدی مزمن و درمان با داروهای ضد انعقادی مجاز به دریافت این روش نیستند.
جلسات درمان در جوانسازی پوست در افراد جوان تر یکبار در هر سال می باشد ولی در افراد مسن تر جلسات بیشتری با فواصل هر 6-4 هفته تا بهبودی چروک و بعد هر یکسال یا دو سال یکبار می باشد.