About Project:

 جوانسازی مناطق تناسلی بانوان 

VULVO-VAGINAL REJUVENATION

 

It is more the hand holding the tool than the tool itself.

مهمتر از دستگاه، دستی است که با دستگاه کار می کند.

(دکتر مایکل گودمن، جراح و متخصص زنان در امریکا)

(توضیح اینکه روش انجام این کار در کلینیک تی ام منحصر به فرد بوده و با تمامی مراکز دیگر متفاوت است. زیرا پزشکان این مرکز پس از شرکت در کنگره جهانی زیبایی در ژانویه 2016 در فرانسه –پاریس و گذراندن دوره های تخصصی در کلینیک لاموئت پاریس این روش را برای اولین بار در ایران اجرا می کنند).

 لازم بذکر است جناب آقای دکتر شیدوش و خانم دکتر سارا خاتمی در جدیدترین کنگره مرتبط با جوانسازی مناطق تناسلی بانوان در فرانسه حضور بعمل رسانده و آخرین متدد مرتبط  را در کلینیک تخصصی تی ام ارایه می نماییند

IMG_1849

 

 کوچک کردن لبه های دستگاه تناسلی، لبیوپلاستی ،  بازسازی داخلی واژن، تنگ کردن،  جوانسازی و روشن سازی ناحیه بیرونی تناسلی  ، بهبود و درمان مشکلات یائسگی، رفع شل شدگی و افتادگی مثانه ،  رفع بی اختیاری ادرار و خشکی، بهبود لذت جنسی

مشکلات ناحیه تناسلی در خانمها می تواند در تمامی سنین –حتی در سنین جوانی-- رخ دهد و این موضوع نه تنها بر اعتماد به نفس و ارتباط زوجین تاثیر بگذارد می تواند باعث التهاب و عفونت در ناحیه تناسلی و ادراری نیز بشود. بعضی از افراد نیز به خاطر تغییرات و خشکی در این مناطق دچار احساس سوزش، درد، خشکی و عدم لذت از رابطه جنسی می شوند.

در دوران بارداری ، تغییرات هورمونی سبب هیپرتروفی و تورم لبیا ماژورا ( لب های خارجی ) و لبیا مینورا ( لبهای داخلی ) می گرد. . همه آسیبهای که در اثر بارداری وزایمان مخصوصا زایمانهای مکرر یا چند قلوزائی به ناحیه حساس تناسلی وارد می شود برگشت پذیر نبوده و ممکن است آثار شلی ، بزرگی ، تیرگی به صورت ماندگار در این ناحیه باقی بماند . جوانسازی ناحیه تناسلی در راستای اصلاح اینگونه مشکلات می باشد .

بزرگ شدگی لبیاماژورا ومینورا ( لب های خارجی وداخل ) علاوه بر ایجاد مشکلات ظاهری ، از نظر عملکرد نیز مشکلاتی را بدنبال دارد ، مانند ایجاد درد در هنگام نزدیکی و یا اختلال در ادرار کردن و همچنین بدلیل نگه داشتن رطوبت زیاد دراین ناحیه ، عفونت های قارچی مکرر را نیز بدنبال خواهد داشت . اینگونه افراد در انجام بعضی فعالیت های ورزشی مانند دوچرخه سوراری ویا اسب سواری نیز دچار مشکل خواهند بود .افزایش وزن نیز در خانمها سبب تجمع چربی در ناحیه عانه شده که خود در هنگام پوشیدن لباسهای تنگ احساس نارضایتی ایجاد می کند .

یائسگی

یائسگی دوره ای از زندگی بانوان است که قاعدگی قطع می شود.که به معنای پایان دوره باروری است که با بلوغ شروع شده بود. با نزدیک شدن به این دوره ، تخمدانها استروژن کمتری تولید می کند.و یکی از اولین علائم شروع آن ،تغییر و بی نظمی در دوره های خونریزی خانم است. با این حا ل باید بدانیم که بی نظمی قاعدگی نرمال نیست و نیاز به بررسی دارد.

زمانی که تولید استروژن متوقف شود پوشش رحمی نازک شده و قاعدگی کاملا متوقف می شود اما تا یک سال بعد از این اتفاق باید روش ضد بارداری ادامه یابد تا شانس باردرای به صفر برسد.شروع یائسگی معمولا تدریجی است اما در  موارد جراحی و خروج هر دو تخمدان با شروع ناگهانی آن است که علایم یائسگی شدیدتر می باشد. اما اگر فقفط رحم خارج شود گرچه خونریزی قطع می شود اما به معنای شروع یائسگی نیست.

علائم یائسگی
شایعترین علامت گرگرفتگی است که در 75 درصد موارد وجود دارد. که به صورت احساس ناگهانی گرما در نواحی صورت و فوقانی تنه است. حتی پوست ممکن است قرمز شود.و به دنبال آن تعریق شروع می شود.مدت آن از حدود چند ثانیه تا چند دقیقه و یا بیشتر است.

همانند سایر ارگانها، مسیر تناسلی بانوان به تغییرات افزایش سن ایمن نیست،بویژه طی یائسگی.این مسیر کاملا تحت تاثیر کاهش تولید هورمون استروژن قرار می گیرد.حدود 50 درصد خانمها بعد از یائسگی نشانه هایی واضح از تحلیل رفتن ناحیه تناسلی مانند خشکی- درد حین مقاربت- علائم تحریکی سوزش و خارش واژن را بیان می کنند که به میزان زیادی با فعالیت جنسی آنها تداخل دارد و تعداد زیادی از خانمها برای درمان این وضعیت به پزشک مراجعه می کنند.در واقع نیاز به درمان بازگشت عملکرد و زیبایی ناحیه تناسلی بطور دائم در حال افزایش است.

علامت دیگر، تغییرات در در مسیر ادراری با افزایش سن است که مجرای ادرار خشک و ملتهب شده و دچار علائم تحریکی می شود. و خانم احساس تکرر ادراری می کند.و همچنین خطر عفونت مثانه نیز زیاد می شود.توده استخوان در یائسگی کاهش می یابد.و پوکی استخوان ایجاد می شود. و منجر به افزایش شکستگی در زنان مسن می شود. که بیشترین مناطق درگیر لگن- مچ دست- و ستون فقرات می باشد

استروژن مترشحه از تخمدانها از حملات قلبی و سکته مغزی جلوگیری می کند. که بعد از یائسگی این نقش حفاظتی از بین رفته و این مشکلات افزایش می یابد.تغییرات در سطوح هورمونها موجب احساس خستگی زیاد و یا تحریک پذیری و یا عصبی شدن می شود که شاید ناشی از اختلالات در خواب باشد.علاقه و تمایل تعدادی از زنان به سکس و مقاربت کم می شود. که ناشی از کاهش هورمونها می باشد که بر روی ارگاسم هم اثر می گذارد.

عمللابیاپلاستی  روشی است که در آن لب های داخلی و یا لب های خارجی را کوچکتر و قرینه سازی می کنیم و این عمل سبب رفع مشکلات ظاهری و عملکرد در فرد می گردد . این جراحی بصورت سر پائی و بدون بیهوشی انجام می شود . و حدود یک ساعت بطول می انجامد و پس از 2-3 روز استراحت فرد به کار روزمره می پردازد .

لیپولیزر- لیپوساکشن ناحیه عانه :
در افرادی که تجمع چربی درناحیه عانه دارند ، چربی توسط کانولا به روش لیپوساکشن و یا لیپولیزر خارج می شود .

تزریق چربی و فیلرهای مخصوص در ناحیه تناسلی (داخل و خارج) و اصلاح خشکی واژن :
در این روش در افرادی که در سنین بالاتر دچار ازدست رفتن چربی در ناحیه لب های خارجی شده اند چربی یا فیلرها تزریق می شود .در خشکی این ناحیه نیز از روشهای بهبود مخاط واژن استفاده می شود.تزریق در بعضی مناطق حساس می تواند تحریک و لذت جنسی را بالا ببرد.

عوارض و خطرات عمل جوان سازی ناحیه تناسلی :
عمل جراحی در موارد شدید انجام می شود ولی اعمال سرپایی در موارد خفیف تا متوسط ،روش امن وبی خطری است . مخصوصا که به صورت سرپائی انجام می شود وخطرات بیهوشی را نیز بدنبال ندارد .

در ناحیه تناسلی همچنین می توان از لیزر مو جهت رفع دائمی موهای زائد استفاده نمود . به این ترتیب از ایجاد جوش و فولیکولیت بعد از اصلاح نیز جلوگیری می شود.از لیزر کیوسویچ جهت رفع تیرگی در ناحیه کشاله ران وعانه می توان استفاده کرد وتیرگی که با دارو قابل درمان نیست را کاهش داد .

درمان خشکی و تحلیل رفتگی واژن توسط لیزر فرکشنال و RF
درمانهای هورمونی خوراکی شامل استروژن و پروژسترون-این درمانها با دوز حداقل و برای مدت زمان محدود قابل تجویز است که به خاطر عوارض جانبی محتمل باید بر اساس هر فرد در مورد تجویز آن تصمیم گیری کرد .مهمترین عوارض آن شامل مشکلات در پستان و افزایش انعقاد خون می باشد.

درمانهای هورمونی موضعی با استروژن که باز هم با احتیاط و فقط دو تا سه روز در هفته تجویز می شود.و شروع اثر آن طولانی بوده و باز هم باید مراقب پستان باشیم.از آنجایی که به علت نازک شدن بافت ناحیه واژن و مجرای ادراری ،خانمها بیشستر مستعد عفونت ادرار می شوند گاهی نیاز به درمان طولانی آنتی بیوتیک خواهیم داشت .

جراحی پلاستیک و زیبایی برای اصلاح تغییرات ظاهری  و شدید ناحیه واژن که در اثر فاکتورهای ارثی- بارداری یا ناشی از افزایش سن می باشد مناسب است اما تاثیر آن بر روی خشکی و تحلیل رفتگی و لایه لغزنده کننده مخاط واژن کم است. یعنی حتی موارد شدید را که جراحی می کنیم باز برای جوانسازی و بهبود رنگ و مخاط و رطوبت کافی نیاز به این روشها خواهیم داشت.
و اما جدیدترین و موثرترین درمان برای مشکلات مذکور در ناحیه واژن را در این کلینیک ارایه می کنیم که ترکیبی از چند روش بسیار موثر است و روشی امن و غیر تهاجمی می باشد.که منجر به بازسازی مخاط واژن و سفت کردن عضلات شل شده اطراف به طور سرپایی می شود. در این روش نتایج بسیار عالی بوده و بانوان به فاصله یک ماه بعد از یک جلسه درمان، به میزان زیادی آرامش و رضایت را به دست خواهند آورد،البته برای تکمیل دوره درمانی نیاز به 3 تا 5 جسه با فواصل یک ماه است. این وسیله بافت مخاطی ناحیه تناسلی را به حالت قبل از یائسگی باز می گرداند.

این روش ، پوشش سطحی و بافت همبند را تحریک کرده و با افزایش ضخامت و مایع بافتی و بافت زمینه ای در آنها ، جوانسازی ناحیه تناسلی را موجب می شود.و بدین ترتیب تغییرات ظاهری و تونیسیته و کشش بافتی و سفتی آن را اصلاح می کند.  محیط واژن به حالت اسیدی نرمال برگشته و در نتیجه از رشد میکروبهای بیماریزا جلوگیری می کند. در واقع این لیزر فیبروبلاستها را از نظر متابولیک فعال کرده و ساخت کلاژن را موجب شده و ترکیب بافت زمینه ای را اصلاح می کند که شامل فیبر کلاژن-مواد زمینه و آب کافی شود.و در نتیجه عملکرد مخاط دوباره مانند زمان قبل از یائسگی ،نرمال می شود.

به دلیل اینکه این روش غیر تهاجمی می باشد و فقط بر روی پوشش سطحی ناحیه اثر کرده و به بافتهای زیرین آسیبی نمی رساند  در ناحیه داخل واژن بدون درد بوده و در قسمت خارجی ناحیه تناسلی با مصرف ژل بی حس کننده به راحتی قابل تحمل می باشد. و مدت جلسه درمانی نیز کوتاه می باشد.

همچنین این روش در موارد واژن گشاد و عریض بکار میرود. این مشکل معمولا بطور طبیعی و اما بیشتر در موارد آسیب ناشی از زایمان طبیعی یا با افزایش سن ایجاد می شود، البته در مواردی که گشادی ناشی از حذف تون بافت مخاطی باشد.زیرا اثر درمانی منجر به شکل گیری مجدد افزایش تون بافتی، و تحریک ساخت کلاژن در بافت مورد نظر می شود.و حتی عملکرد بافت مجرای ادراری را بازگردانده و مشکل ریزش بی اختیار ادراری را اگر در مراحل اولیه و مختصرباشد، درمان می کند و مشکلات فیزیکی و روحی ناشی از آن را برطرف می کند.

- تنها نکته قابل توجه این است که قبل از انجام درمان نیاز به معاینه دارد که در صورت وجود عفونت حتما باید ابتدا درمان کامل شود و بعد اقدام نماید همچنین قبل ازدرمان ، نمونه پاپ اسمیر تهیه شود.تجربه شخصی ما نیز چه در درمان خانمهای جوان و چه در درمان خانمهای یائسه و حوالی یائسگی، نتایج بسیار عالی داشته است.

  برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید

شماره های تماس مرکز پزشکی :
۲۲۷۷۷۱۵۶-7 (021)
09013596519 مشاوره پزشکی