About Project:

كاشت مو 

کاشت موی طبیعی روشی است که در آن مو از پشت و طرفین پوست سر (ناحیه اهدا کننده) گرفته می شود و به نواحی کم پشت یا طاس جلو، بالا یا فرق سر پیوند زده می شود. وقتی کاشت مو به اتمام رسید نتایج آن دائمی و برای تمام مدت زندگی ماندگاری خواهد داشت.

تمامی روش های جراحی ترمیم مو جدید بر اساس این مفهوم هستند که طبیعی ترین نتایج زمانی بدست می آید که مو به صورت مجزا به صورت واحدهای فولیکولی گرفته و انتقال داده شود. واحدهای فولیکولی دسته های کوچک 1 الی 4 تار مویی هستند که در پوست سر تمامی افراد بوجود می آیند. برداشتن این واحدها از ناحیه اهدا کننده به مهارت قابل توجه و قدرت قضاوت تیزهوشانه ای نیاز است. در این کلینیک تی ام، عمل کاشت مو توسط متخصصین با تجربه و حرفه ای و با استفاده از بهترین روش ها با توجه به نیازهای هر فرد صورت می گیرد. در ادامه به معرفی روش های کاشت موی FIT (به این روش FUE نیز می گویند) خواهیم پرداخت.

روش کاشت مویی که در کلینیک  تی ام انجام می دهیم هیچ جای زخمی باقی نمی گذارد، بیماران تقریبا دردی را حس نمی کنند، نتایج سریع و به شکلی کاملا طبیعی خواهد بود و بیماران نیاز به استراحت در منزل نداشت و روز بعد از کاشت مو می توانند به سرکار خود بازگردند، همچنین در روش استفاده شده در این کلینیک محدودیت فعالیت پس از درمان، کمتر خواهد بود. در ادامه روش درمانی کلینیک را شرح خواهیم داد.

در ادامه انواع روش های کاشت موی طبیعی شامل FIT، FUT و روش ترکیبی معرفی می شوند.

برای بدست آوردن واحدهای فولیکولی از ناحیه اهدا کننده دو روش اصلی وجود دارد، در روش قدیمی تر FUT، یک نوار باریک و بلند از ناحیه اهدا کننده جدا می شود و در زیر میکروسکوپ به واحدهای فولیکولی تقسیم می شود، اما در روش دیگری که FIT (فیت) نام دارد، واحدهای فولیکولی تک تک به صورت مستقیم از پوست سر جدا می شوند.

وقتی واحدهای فولیکولی جدا شدند، مراحل بعدی کاشت موی طبیعی در هر دو روش اساسا مشابه است. در ناحیه دریافت کننده بین صدها تا هزاران ناحیه (سوراخ هایی به اندازه سوزن)ایجاد می شود تا گرافت ها پیوند زده شوند. پس از ایجاد محل های دریافت گرافت، گرافت های واحد فولیکولی در آنها قرار داده می شود.

روش ترکیبی

کاشت موی سر به روش ترکیبی طی دو روز متوالی انجام می شود، و در هر روز یک منطقه از قمست های مورد نظر پیوند را دریافت می کند، بدین صورت حداکثر تراکم در سریعترین زمان ممکن حاصل می شود.

از مزایای روش ترکیبی کاشت موی سر استفاده بهینه از بانک موی سر می باشد. در روش ترکیبی با استفاده از هر دو روز FIT و FUT می توان 80 الی 100 درصد نواحی طاس سر را پوشش داده و تراکم موها را تا حد طبیعی افزایش داد. در این روش می توان 2 تا 3 برابر آنچه تا کنون امکان پذیر بود، گرافیت مو برای بیماران پیوند زد. برداشت به شیوه FUT از منطقه ای از سر که ریزش ندارد برداشته می شود تا بعد از کاشت مو، موهای کاشته شده دچار ریزش نشوند. روش ترکیبی برای افرادی مناسب است که تراکم زیاد مو را در مدت زمان کوتاه و خیلی سریع می خواهند. در روش کاشت موی ترکیبی، موهای با کیفیت در قسمت جلوی سر و موهایی که کیفیت کمتری دارند در قسمتهای بالا و پشت سر پیوند زده می شوند. این روش به پزشک این امکان را می دهد که نتایج طبیعی را برای بیمار ایجاد کند.

در هر سه روش کاشت موی ذکر شده، 2 الی 3 ماه پس از جلسه ی درمان موهای کاشته شده شروع به رشد می کنند و پس از گذشت یکسال مو به به طور کامل رشد خواهند کرد.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید