About Project:

لیپولیز توسط لیپوماتیک 

پيكرتراشي مبحث گسترده اي در دانش جراحي پلاستيك و زيبايي را به خود اختصاص داده و مشتمل بر مجموعه روش هاي جراحي و غيرجراحي به منظور فرم دهي به نواحي مختلف بدن است. در گذشته روش ليپوساكشن و ليفت جراحي بيشترين تعداد اين موارد را تشكيل مي داد. روش لیپوساکشن به معنی خارج کردن چربی های منطقه ای و موضعی با قدرت مکش است. سالها است که این روش انجام می شود ابتدا با دستگاههای قدیمی نیاز به بستری و بیهوشی عمومی بود و حجم چربی کمتری خارج می شد و میزان خونریزی تورم ودرد بیشتر بود ، ضمناً بیمار تحت بیهوشی عمومی و خطرات آن قرار می گرفت و احتمال آمبولی نیز بیشتر بود. . با ابداع روشهای نوین بتدریج پزشکان رو به روشهای کم خطرتر و سریعتر آوردند. روش لیپوماتیک نیز یکی از روشهای تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای مناسب در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساکشن است.
این روش کاملا سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی بوده وحجم زیادی از چربی تنها در یک جلسه تخلیه می شود که همراه با کمترین ورم و کبودی، درد و بدون خطر ایجاد آمبولی است.
درروش لیپوماتیک ، سلول های چربی، ابتدا به روش کاملا فیزیکى و نه اشعه و یا حرارت تخریب شده و توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت آزاد در می آید و سپس این چربی به آرامی و بدون درد و خونریزی توسط دستگاه از بدن خارج می شود. این روش با ایجاد صدا و لرزش با فرکانس های اینفراسونیک که اختصاصا" بر روی چربی ها عمل می کند باعث انقلاب بزرگی در روش های ساکشن شد چرا که صوت با فرکانس پایین و طول موحی بلند عملکردی در سطح زیاد با انرژی کم داشته و باعث تخریب موضعی حداقل با اثر بر روی چربی ها در سطح وسیع می شود درست مثل یک هواپیما که دیوار صوتی را می شکند در زیر جلد عمل می کند. به طوری که چربی ها نقشی شبیه فروریختن شیشه در این روش را بازی می کند همان طوری که انسان ها یا ساختمان ها در آن موضوع صدمه نمی بینند، بافت ها، اعصاب، عروق و پوست مجاور نیز در همان نقش حداقل آسیب را می بیند
لیپوماتیک مشکل ایمنی را که در روش سنتی لیپوساکشن وجود داشت را رفع کرده است و سیستم امنیتی فعال آن محافظت از بافتهای حساس بدن (اعصاب، رگهای خونی، ماهیچه ها) را برعهده دارد . در این روش هدف معمولا کم کردن وزن نیست بلکه تغییر سایز، حجم و فرم است . این عمل بسیار راحت و بدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است. در مقایسه با لیزر لیپولیز هرچند گرمای حاصل از لیزر چربی ها را به مانند کره آب می کند ولی باز هم عامل سوزاننده مثل لیزر توان بالقوه آسیب زایی به پوست و عناصر داخلی و اعصاب را دارد. هرچند که فرکانس و طول موجی که لیزرهای پیشرفته در آن فعال می شود نسبتا" برای چربی اختصاصی می باشد ولی از خطاهای اپراتور نمی تواند پیشگیری کند.
این روش نه تنها باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلکه به طور اعجاب انگیزی به سفت تر شدن و لیفت پوست نیزکمک می کند.به طوریکه حتی بلافاصله بعد از انجام لیپوماتیک و با وجود تخلیه چربی شلی پوست کاهش می یابد ، نکته مهم و جالب این است که کاهش سایز تا مدتها بعد از عمل ادامه دارد و باعث رفع سلولیت نیز میشود.
بدلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربى امکان فیبروز در بافت زیر پوست بسیار کم است و به این علت انتخاب دستگاه لیپوماتیک براى شکم خانمهایی که تاکنون زایمان نداشته اند مناسب تر است .همچنین این روش براى افرادى که قبلا ساکشن و یا لیپولیزر شده اند واز نتایج آن راضی نیستند و بافت چربى سفت و فیبروز شده است مناسب تر از سایر روشهاى قبلى است.
این دستگاه که توسط سازمان غذایی دارویی آمریکا FDA تایید شده است و در ۵۰ کشور جهان استفاده می شود، سیستمی قابل اعتماد است که با روشی بی خطر و موثر و دقیق، این امکان را می دهد که نسبت به تخلیه چربی به طور کاملا یکنواخت و طبیعی از مناطقی مانند شکم ، پهلو ، پشت ، باسن ، ران ، ساق و حتی حجم اندک از چربی های موضعی در مناطقی مانند غبغب ، بالای سینه ، بزرگی سینه آقایان ، اطراف زانو برداشت و اندامی زیبا و متناسب را در یک جلسه بدست آورد به همین دلیل این روش به پیکرتراشی نیز معروف است.
در روش لیپوماتیک دوره نقاهت بعد از عمل بسیار کوتاهتر و بین ۳ تا ۷ روز می باشد و دوره استفاده از گن نیز حدود 2 هفته می باشد. این روش از سن 18 سالگی به بعد قابل انجام است.
نکته قابل توجه آنکه بدلیل عدم آسیب به سلولهای چربی به طور همزمان می توان چربی خارج شده را به هر قسمتی از بدن مانند باسن ، سینه ، صورت (گونه ، لب و خطوط وچروکهای پوستی ) ، پشت دست و ... تزریق کرد.
مزایای این روش
1- یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک بسیار خوب بوده و هیچگونه بقایای مانده ازچربی که در روشهای دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.
2- نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی ( 6 ماه ) و لیزر لیپولیز ( 4-2 ماه) بسیار کوتاهتر است. در عین حال بستن گن 40-30 روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.
3-جمع شدن پوست در این روش نسبت به روشهای دیگر ساکشن بدلیل صدمه کمتر به پوست به مراتب بهتر می باشد.
4-در این روش بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.
5- تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا 36 ساعت طول می کشد در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن طولانیتر است.
6- ریسک عفونت در لیپوماتیک بسیار کم می باشد.
7- احتمال آمبولی چربی نسبت به روشهای دیگر ساکشن بسیار کم می باشد و تاکنون گزارش نشده است.
8- لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند به کار بازگردد.
9- خستگی و کوفتگی پس از عمل نسبت به روشهای دیگر ساکشن بمراتب کمتر است.
10 - گرچه جمع شدن پوست در لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر بسیار بهتر صورت می گیرد ولی در مواردیکه شلی و افتادگی پوست زیاد باشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت. در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی که نیاز به در آوردن ناف وتغییر محل ناف می باشد، پس از عمل لیپوماتیک می توان ناف را در جای خود حفظ کرد و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری برطرف نمود.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید