About Project:

میکرودرم ابرژن

میکرودرم ابرژن روشی است که جهت لایه برداری سطحی پوست و بر طرف نمودن ضایعات پوستی به کار می رود.
در این روش پودر کریستال اکسید آلومینیوم تحت درجات مختلفی از مکش باعث سایش پوست می گردد که نتیجه آن جوانتر شدن، نرمتر شدن و صاف تر شدن پوست و تحریک ساخت کلاژن و الاستین در لایه های عمقی پوست می باشد و همچنین به علت تنظیم جریان خون در مویرگ های سطحی پوست، پوست خوش رنگ تر می گردد.
از زمان تأیید این روش توسط اداره نظارت بر دارو، درمان و غذای آمریکا( FDA) در سال 1997، هر روزه بر تعداد طرفداران این روش افزوده می شود، به طوری که این روش جزء یکی از 6 پروسه پرطرفدار طب زیبائی محسوب میشود،
پرطرفدارترین پروسه های طب زیبایی در آمریکا به ترتیب عبارتند از:

  • تزریق بوتاکس
  • پیلینگ شیمیایی
  • تزریق فیلر یا پرکننده ها
  • میکرونیدلینگ
  • میکرودرم ابرژن
  • لیزر

اثر میکرودرم ابرژن در درمان آکنه (جوش های پوستی)، اسکار( جوشگاه) های آکنه، تغیییر رنگ ناشی از آفتاب در پوست صورت، گردن و دست، ملاسما و چروک های ریز و سطحی پوست ثابت شده است.
این روش در تکمیل اثر لیزر، IPL ، رادیوفرکانسی، بوتاکس، فیلر و داروهای موضعی بسیار مؤثر است. همچنین این روش باعث رفع خستگی، تیرگی و کاهش منافذ پوست می گردد. مشاهده شده است که به دنبال میکرودرم ابرژن نفوذ ویتامین C به پوست تا 20 برابر افزایش می یابد، در نتیجه یکی از کاربردهای مهم این روش افزایش نفوذ داروهای موضعی است که در درمان بیماری های پوستی مانند ملاسما، تیرگی پوست، جوان سازی پوست و غیره به کار می رود.
امروزه تعدادی از پزشکان از این روش جهت درمان کلوئید، اسکار هیپرتروفیک، ترک های ناشی از بارداری و چاقی، اسکارهای آتروفیک، هیپرپیگمانتاسیون، کراتوزهای آفتابی، کراتوزپایلاریس، بیماری داریر و کراتو درمای کف دست و پا استفاده می نمایند که نتایج این مطالعات هنوز ثابت نگردیده است.
اثر میکرودرم ابرژن بر روی پوست به صورت افزایش ضخامت اپیدرم، افزایش سرعت پوسته ریزی، کاهش ساخت ملانین، تحریک فیبروبلاستها در ساخت کلاژن و الاستین، اتساع مویرگ های سطحی پوست و … می باشد.
ميكرودرم ابرژن ( Microderm Abrasion)
در اين روش در عرض مدت 10تا15 دقيقه لايه هاي سطحي و مرده پوست برداشته شده و با تحريك فيبروبلاستها و كلاژن سازي پوست جوانتر و شاداب تر مي گردد . درمان با جلسات متناوب مي تواند جاي زخم هاي قديمي جاي جوش و چروكهاي ظريف و سطحي را کمتر كند.
ميكرودرم ابرژن يك روش سريع لايه برداري سطح پوست توسط پودر اكسيد آلومينيم یا Diamond Head همراه با مكش است كه لايه شاخي و مرده پوست را بر مي دارد و جهت پاک کردن منافذ بسته آن، كاهش خطوط ظريف صورت و لكه هاي پوستي به كار مي رود. ميكرودرم همچنين توليد سلولهاي پايه پوست را افزايش داده و ساختن كلاژن پوست را تحريك مي كند و موجب افزايش استحكام پوست در دراز مدت مي شود .
اثرات جوانسازي ميكرودرم بيشتر در سطح فوقاني پوست اعمال مي گردد و به اين دليل اثرات آن سريعاً موجب روشني و شادابي پوست صورت مي گردد. ميكرودرم همچنين جذب داروهاي موضعي و ماسکها را افزايش ميدهد. علاوه بر آن  موجب کمک به كمتر شدن عمق فرو رفتگي ها و صاف شدن پوست مي گردد. در پوستهاي منفذ دار نيز موجب كمك به كاهش سایز منافذ پوستي مي گردد. جهت حصول نتيجه بايد حداقل 15-10 جلسه انجام شود.