About Project:

مزوتراپی(Mesotherapy)

مزوتراپی یک تخصص پزشکی است که در آن، مقادیر کوچکی از عصاره های طبیعی، عوامل هومئوپاتی، دارو ها و ویتامین ها را به درون پوست، تزریق می کنند. از مزوتراپی می توان به منظور از بین بردن چربی های اضافی زیر پوست، تناسب وزن، جلوگیری از پیری و افتادگی، جوان سازی دست ها و گردن و همچنین درمان ریزش مو، استفاده کرد.

کاربردهای درمانی مزوتراپی

جوان سازی

  • جوان سازی صورت
  • دست ها
  • گردن
  • سر و سینه

کاهش چربی اضافی زیر پوست

  • ران ها
  • پهلو ها
  • بازو ها

ریزش مو

  • نحوه عملکرد مزوتراپی

مواد مزوتراپی از قبل ترکیب شده مثل ویتامین ها (ویتامین های A, B, C, D, E, K)، مواد معدنی، آمینو اسید ها، آنتی اکسیدان ها، اسید هیالورونیک و دارو های هومئوپاتی، به صورت تزریقات بسیار کوچک، به لایه ی میانی پوست وارد می شوند. این تکنیک، رسیدن این مواد تقویت کننده را به بافت هدف تسهیل کرده و در نتیجه باعث تغذیه شدن، تقویت، جوان سازی و تحریک متابولیسم پوست می شوند. با تزریق این مواد به درون چربی های زیر پوستی، متابولیسم آن ناحیه افزایش یافته و این چربی ها را محو می کند. اساس مزوتراپی، رسیدن این مواد فعال، دقیقا به نواحی است که نیاز به درمان دارد. این روش نسبت به روش های قدیمی مصرف خوراکی ویتامین و مواد معدنی، بسیار دقیق تر بوده و به مقادیر بسیار کمتری از این مواد نیاز خواهد داشت.

یکی از تئوری های اصلی درباره ی نحوه ی عملکرد مزوتراپی، تحریک تولید کلاژن توسط این روش می باشد که ممکن است در اثر مواد تزریق شده و یا خود تزریقات به وجود آید. تحقیقات نشان می دهند که اگر حتی بدون انجام تزریق، سوزن را به درون بافت فرو کنیم، بدن در آن ناحیه شروع به تولید کلاژن کرده و در طولانی مدت، باعث جوان شدن پوست می گردد. این، اساس طب سوزنی برای جوان سازی بافت می باشد.

اثر مزوتراپی در درمان ریزش مو

برای درمان ریزش مو، از درماهیل (Dermaheal HL) استفاده می شود که شامل چهار نوع پپتید بیوممتیک طراحی شده برای تقویت و تحریک رشد مو، می باشد. مقادیر بسیار کوچکی از این محصول، در همه جای پوست سر و در پیاز مو ها تزریق می شوند. این عمل به افزایش گردش خون در پوست سر منجر شده و فولیکول موها را دوباره زنده می کند، بدین ترتیب ریشه ی مو ها تقویت شده و باعث رشد مو های ضخیم و پر پشت تری خواهد شد.

قبل از انجام این عمل، از مقداری پماد بی حس کننده به منظور کاهش ناراحتی استفاده می کنند و خود درمان شامل تزریقات کوچک و متعددی در کل پوست سر می باشد. پس از انجام تزریقات، پزشک برای حدود 15 دقیقه پوست سر را ماساژ داده و سپس یک کمپرس گرم را حدود 10 دقیقه روی آن می گذارد. پس از انجام درمان، از شما خواسته می شود که تا 7 روز، در منزل سر خود را ماساژ دهید.

 کاهش چربی های زیر پوست با مزوتراپی

مزوتراپی چربی های اضافی انباشته شده در یک محل را کاهش می دهد و همچنین به گردش لنف و خون و از بین بردن نوار ها و بافت های همبند کمک می کند. (این بافت ها باعث به وجود آمدن ظاهر گود رفته در چربی های زیر پوستی می شوند.)

 جوانسازی پوست و جلوگیری از پیر شدن با مزوتراپی

تزریقات ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها در پوست، باعث جوان سازی سلول ها و بافت ها شده و فعالیت های متابولیکی آن ها را فعال می کند؛ همچنین باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین می شود. مزوتراپی با ویتامین را می توان به منظور پیشگیری از ایجاد چین و چروک در آینده نیز استفاده کرد. این روش را می توان سالیانه 2 تا 4 بار بر روی صورت، گردن و دست ها انجام داد.

کاهش وزن با مزوتراپی

به کمک مزوتراپی می توان نواحی از بدن که در آن ها چربی اضافه ذخیره می شود را شناسایی کرد. مواد مزوتراپی تزریق شده به میان پوست، سلول ها را از ذخیره ی چربی باز داشته و به کوچک شدن سلول هایی که در خود چربی انباشته اند نیز کمک می کند. پس از آن، بدن چربی های خرد شده را دفع می کند. از این روش می توان برای از بین بردن غبغب، چربی های پهلو و یا هر نقطه ی دیگری از بدن که در آن چربی اضافه انباشته شده باشد، استفاده کرد.

پرسشهای متداول :

آیا این عمل دردناک است؟

ممکن است به هنگام انجام تزریقات، احساس نیشگون گرفتگی یا سوختگی خفیف داشته باشید. با این حال، ما می توانیم با اعمال دارو های بی حسی موضعی، درد را کاملا تسکین دهیم.

نتایج را چه موقع مشاهده خواهم کرد؟

نتایج این عمل به شرایط بدن فرد و عارضه ی مورد درمان بستگی دارند. به طور میانگین، پس از حدود 2 تا 3 جلسه، نتایج بهبودی آشکار خواهند شد. در برخی عارضه های خاص نیز، فرد نتیجه ی بهبودی را در همان جلسه ی اول مشاهده خواهد کرد.

این نتایج چه مدت باقی خواهند ماند؟

بر خلاف بسیاری از دیگر روش های درمانی ما، مزوتراپی در جلسات بیشتری صورت گرفته و در طول سال نیز نیاز به مراقبت دارد. بسته به نوع درمان، 1 تا 2 جلسه در هفته، برای 4 تا 8 هفته ی اول نیاز است و پس از آن یک جلسه ی مراقبتی هر 3 ماه یک بار لازم است. هنگامی که یک نتیجه ی مطلوب حاصل شد، می توان گفت که اثر آن طولانی مدت خواهد بود؛ البته این امر به نحوه ی زندگی افراد مختلف بستگی دارد. سبک زندگی سالم همراه با رژیم غذایی متعادل و مناسب، ورزش منظم و نوشیدن مقدار زیاد آب، همگی می توانند به طولانی تر کردن آثار درمان منجر شوند.

آیا این عمل بی خطر است؟

سابقه ی مزوتراپی به بیش از 50 سال پیش بر می گردد و در فرانسه بالغ بر 15،000 پزشک از آن استفاده می کنند. در واقع، مزوتراپی در دانشکده های پزشکی این کشور آموزش داده می شود. مزوتراپی روز به روز در حال رشد در سر تا سر دنیاست و در ایالات متحده، در سال 2006 میلادی افزایش مبهوت کننده ای بالغ بر 500 درصد، در استفاده از این روش مشاهده شد. مزوتراپی از ویتامین ها و مواد معدنی طبیعی به همراه دارو های بی خطر هومئوپاتی استفاده می کند و در نتیجه بسیار بی خطر است.

آیا عوارض جانبی وجود دارند؟

یکی از عوارض جانبی متداول در مزوتراپی، ایجاد کبودی است که معمولا در عرض یک هفته محو خواهد شد. به منظور تسریع روند بهبودی، توصیه می شود که مکمل هومئوپاتی آرنیکا، به صورت خوراکی و یا به صورت موضعی، روزانه مصرف شود. افراد ممکن است پس از عمل احساس درد موقتی کنند که پس از 24 تا 48 ساعت از بین خواهد رفت.

آیا محدودیتی وجود دارد؟

بسته به عارضه ای که تحت درمان است، محدودیت های مختلفی وجود دارند که این موارد قبل از شروع درمان، با فرد در میان گذاشته خواهند شد. به طور کلی، توصیه می شود که از آرایش کردن تا حداقل 4 ساعت پس از انجام عمل روی صورت پرهیز کرده و حداقل 6 تا 8 ساعت پس از عمل، از گرفتن دوش آب گرم خودداری نمایید. همچنین توصیه می شود که از غذا های با پروتئین بالا استفاده کرده و قبل از عمل، از مصرف کافئین و دیگر محرک ها بپرهیزید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید